Prezentujemy Państwu listę pięciu najbardziej popularnych książek we wrześniu w naszej bibliotece wśród czytelników, zarówno dla tych najmłodszych, jak i dorosłych.

Zapraszamy do galerii zdjęć z piątkowej akcji Noc Bibliotek 2019. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zapraszamy na spotkanie z Marietą Marecką - prowadzącą program na kanale Kuchnia+ "ABC Gotowania" oraz " 365 Obiadów Mariety Mareckiej", autorką książki "ABC Gotowania".

Przygotowujemy się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Z tego powodu zmianie ulegają godziny naszej pracy. W piątek 4 października Filia nr 2 (ul. Łyskowskiego) i Filia nr 4 (ul. Sudecka) pracują w godz. od 14 do 17. W sobotę 5 października nasza główna siedziba przy ul. Zamkowej oraz Filia nr 1 (ul. Wyspiańskiego) będą nieczynne.

Miejska i Powiatowa Biblioteka publiczna w Brodnicy kolejny raz włącza się do akcji Noc Bibliotek. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy na spotkanie z brodniczanką Martą Boraczyńską, autorką "Rudy, Agata i ja" - książki o pięknej przyjaźni, dorastaniu, konfrontacji świata dorosłych i nastolatków. Książki, w której bohaterowie stawiają czoła wielu problemom, a z każdej sytuacji wychodzą obronną ręką. Wszystko za sprawą cudownej mocy przyjaźni!

Po długiej wakacyjnej przerwie odbyło się spotkanie klubu poetyckiego "Wazówną czerpane".

Spotkanie autorskie z urodzoną w Brodnicy Anną Fiałkowską-Niewiadomską, autorką „Niewiernej” - pierwszej części cyklu „Siostrzane dusze”, opisującego losy sióstr pochodzących z dysfunkcyjnej rodziny, rozdzielonych przez wydarzenia z przeszłości.

Narodowe Czytanie 2019

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy po raz kolejny włączyła się do akcji Narodowe Czytanie, która jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku.

We wtorek 10 września zapraszamy na spotkanie z Marcinem Suchoparskim, ratownikiem medycznym, pielęgniarzem, wykładowcą akademickim, laureatem nagrody Osobowość Roku 2017, autorem książki "Zrozumieć Autyzm", rodzicem dziecka z Autyzmem.