A A A

Aktualności

Ferie 2023 w Bibliotece

 

 

Jak co roku w ferie Biblioteka przygotowała dla dzieci moc atrakcji. Tym razem dwa tygodnie upłyną pod hasłem Zmaluj coś z nami. Dla dzieci i młodzieży czekają wyjątkowe wydarzenia- warsztaty, spotkania, gry i zabawy profilaktyczne. Uczestnicy zmierzą się z zagadkami, poćwiczą spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zwinność i zdolności manualne.

 

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży w MiPBP do 30.01.2023 r., ul. Zamkowa 1,nr. tel. 56 498 22 47, ilość miejsc ograniczona.


Zadanie dofinansowane przez

Urząd Miejski w Brodnicy

z Gminnego Programu Profilaktyki

i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2024

 

Od 12 grudnia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na wystawę prac Anny Doroty Ćwiklińskiej „Mozaiki z kryształków”. Diamentowa mozaika to nowy kierunek w rękodziele artystycznym. Praca polega na wyklejaniu obrazu przy użyciu małych, kolorowych kryształków imitujących diamenty. Wystawę będzie można obejrzeć do 15 stycznia 2023 w holu Pałacu Anny Wazówny w godzinach pracy biblioteki.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza dzieci na: VII Kolację z Anną Wazówną.
W programie: „Zioła wczoraj i dziś”- spotkanie z zielarką Małgorzatą Sokołowską (MARGOTerapia), papieroplastyka przestrzenna - Anioły, rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu „Wędrówki po kartach książek”, „Pejzaże zimowe” (kolorowanki) polskiej malarki Małgorzaty Iwanowskiej - Ludwińskiej, tradycyjne parzenie ziołowej herbaty oraz poczęstunek dla uczestników zajęć.
Kolacja odbędzie się: 9 grudnia (piątek), od godz. 18.30 do 20.00 w Pałacu Anny Wazówny. Zapisy do 6 grudnia w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży MiPBP w Brodnicy, ul. Zamkowa 1, lub tel. 564982247, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
 

W ramach XXXI Dni Kultury Chrześcijańskiej Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kalinowskim, trenerem judo, instruktorem karate, miłośnikiem historii i kultury Japonii.

Podczas prelekcji zatytułowanej „HAPPI KURISUMASU”, czyli Boże Narodzenie w Japonii Wojciech Kalinowski opowie i pokaże, jak wyglądają święta w tym kraju. Będzie ciekawie i trochę do śmiechu.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada (czwartek) na Sali Bankietowej Pałacu Anny Wazówny o godz. 17.30. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

8 listopada (wtorek) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na spotkanie z cyklu: „Książka i Wiedza” z profesorem Kazimierzem Grążawskim. "Życie codzienne miast zakonu krzyżackiego w Prusach" to tytuł najnowszej książki autora. Tym razem archeolog, historyk i badacz pogranicza słowiańsko - pruskiego odkrywa przed czytelnikiem fakty związane z państwem zakonnym toczące się w czasie pokoju, choć w książce nie brak też akcentów militarnych. W publikacji odkrywamy genezę i rozwój przestrzenny miast, poznajemy prawo publiczne i sądownictwo miejskie, śledzimy rozwój handlu i rzemiosła. Sporo uwagi poświęcono życiu religijnemu, obyczajom, kulturze, dziedziczeniu, edukacji, zabawie higienie i lecznictwu. Pozycja ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Spotkanie odbędzie się na Sali Bankietowej Pałacu Anny Wazówny, godz.17.30. Wstęp wolny.

Czytelniku !

Zapraszamy Cię do udziału w badaniu na temat naszej biblioteki. Znajdź 10-15 minut i wyraź swoje zdanie na temat wpływu biblioteki na różne obszary życia. Aby rozpocząć ankietę, kliknij w link:

https://forms.gle/kwf9vJZsEJCbXy8c8

Biorąc udział w badaniu pomagasz nie tylko naszej bibliotece , ale i wszystkim w Polsce- to bardzo ważny ogólnokrajowy projekt.

Do dzieła.

 

 
 
 

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza dzieci i młodzież 25.10.2022 r. o godz. 13.15 do Pałacu Anny Wazówny na spektakl profilaktyczny pt.:Zaciśnięte pięści” prezentowany przez Teatr Edukacji i Profilaktyki “MASKA” z Krakowa.

To pouczająca opowieść o emocjach. Stres, niepokój i lęk przed jutrem towarzyszą nam na co dzień. Jednak nie zawsze potrafimy poradzić sobie z trudnościami, które napotykamy na naszej drodze. Nieważne, w jakim jesteśmy wieku. Spektakl w prosty sposób pokazuje działanie pętli agresji, która zamienia ofiarę w kata. Często agresja młodych ludzi ma podłoże w przemocy, której doświadczają w rodzinnym domu. Nie zawsze można skutecznie obronić się przed przeciwnościami losu, można natomiast dzielnie stawić im czoła.

Wydarzenie odbywa się poprzez realizację form edukacji profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania agresji oraz przeciwdziałania patologiom społecznym wpisujących się w Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Brodnicy na lata 2022/2024.

Projekt finansowany przez Urząd Miejski w Brodnicy.

Zapisy na spektakl w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży w MiPBP do 24.10.2022 r.

ul. Zamkowa 1, nr. tel. 56 498 22 47, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

 

 

19 października odbędzie się IX Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Lektor 2022”, którego organizatorem jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ignacego Łyskowskiego w Brodnicy.

Uczestnikami konkursu będą uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z Brodnicy, Górzna i Jabłonowa Pomorskiego. Ich zmagania oceni trzyosobowe jury Justyna Prajs - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Aneta Giemza – Bartnicka - główny instruktor teatralny Brodnickiego Domu Kultury oraz Maria Oryszczak - redaktor. Pod uwagę będą brane takie kryteria jak: płynność i poprawność czytania, dykcja oraz umiejętność przekazania czytanego tekstu.

Na laureatów czekają nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym z nagrodami.

1. Przyjdź do biblioteki

2.Odbierz paszport czytelniczy

3. Czytaj książki

4. Zbieraj pieczątki

Szczegóły konkursu w regulaminie.

Zadanie dofinansowane przez Powiat Brodnicki.

Zapraszamy

Regulamin

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na wystawę ilustracji z kolejnych wydań „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza. Ekspozycję można oglądać od 10 do 31 października, w godzinach pracy biblioteki. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

BRODNICKIE WARSZTATY LITERACKIE
 
27 października (czwartek) MiPBP w Brodnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Jax. Pisarka urodziła się i mieszka w Olsztynie. Zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”. Kolejne powieści to m.in.: „Długa droga do domu”, „Piętno von Becków”, „Syn zakonnicy”, „W pogoni za nazistą”. Autorka oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka.
Spotkanie odbędzie się na Sali Bankietowej o godz. 17.30. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy

Podkategorie