Zobacz fotorelację ze wspólnego czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, które odbyło się w naszej bibliotece 6 września w ramach corocznej, ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!

 

W środę, 6 września, o godz. 12.00 w Pałacu Anny Wazówny z tekstem  "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego zmierzyli się mieszkańcy miasta Brodnicy i Powiatu. Zaproszenie do wspólnego Narodowego Czytania przyjęła także młodzież z brodnickich szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Brodnicy. Zaprezentowali wysoki poziom zdolności aktorskich przy interpretowaniu fragmentów dramatu z podziałem na role. W rolę Panny Młodej wcieliła się studentka Oliwia Sarnowska, Panem Młodym został student Jakub Lewandowicz.
Czytali także: Hanna Machel z Klubu Poetów p.n. "Wazówną Czerpane", Akt III, scena 16; Dariusz Malinowski – Komendant Hufca Pracy, Akt III, sceny 34, 37; Krzysztof Piersa – bloger, pisarz, Akt II, scena 7.

Czytanie przeplatane było piosenkami ludowymi zespołu "Złoty Krąg" z Gminy Bobrowo. Tego dnia sala pełna była gwaru, śpiewu i kolorowych ludowych strojów. Jako widzowie zaszczycili nas swoją obecnością uczniowie Gimnazjum nr 1 w Brodnicy na czele z Panią Urszulą Neuman.  
Imprezę przygotowała Małgorzata Chojnacka, pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych, natomiast piękną scenografią zajęły się bibliotekarki.